Mikołaj w Kluczkowicach.

There are no translations available.

Wszyscy niecierpliwie oczekujemy zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przed szkołą, w klasach i na korytarzu pojawiły się choinki, dekoracje świąteczne. To widoczny znak, że święta są tuż, tuż. 16 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj w towarzystwie 3 śnieżynek.

50 dzieci – uczniów naszej szkoły, dzięki wielkiej ofiarności Ludzi Wielkiego Serca, zostało obdarowanych paczkami. Inicjatorem akcji „I ty możesz zostać Św. Mikołajem” była p. Elżbieta Jóźwicka – kierownik świetlicy szkolnej. Po rozpoznaniu potrzeb środowiskowych naszych uczniów, zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do instytucji, sklepów, zakładów pracy znajdujących się na terenie naszej gminy.

Na apel odpowiedzieli:

Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „JAAK” w Zadolu;

Państwo Koniorowie – właściciele sklepu we Wrzelowcu;

Pani Wesołowska – właściciel Punktu Aptecznego we Wrzelowcu;

Państwo Smagowie – właściciele piekarni - cukierni w Opolu Lub.;

Pani K. Możdżeń – właścicielka sklepu we Wrzelowcu;

Właściciele firmy GEOMAX w Opolu Lubelskim;

Pani Edyta Kramek - właścicielka sklepu "Plastuś" w Opolu Lub.;

Państwo J. i M. Plis - właściciele hurtowni Panda;

Pan M. Ziarko - dostawca mleka do szkoły;

Sklepik szkolny;

Świetlica szkolna w Kluczkowicach.

Dzięki Państwu, Mikołaj mógł wręczyć bardzo bogate prezenty, które mimo ciężaru wywoływały radość i uśmiech dzieci. Po spotkaniu z Mikołajem, na dzieci czekał niespodzianki. Uczennice kl. III a gimn. przygotowały dla dzieci i rodziców ciekawe konkursy.

Wszystkim ofiarodawcom, w imieniu całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Kluczkowicach, a szczególnie w imieniu obdarowywanych dzieci składamy serdeczne podziękowania.

Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują.

 

Elżbieta Jóźwicka

English (United Kingdom)