„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

There are no translations available.

25 września 2015 roku w Zespole Szkół w Kluczkowicach obchodzono V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Koordynatorem akcji była pani Dorota Janoszczyk – nauczyciel matematyki.

Święto poprzedzone było tygodniem przygotowań. Cała szkoła udekorowana była przykładami z tabliczki, odbyły się konkursy i wybór Mistrza Tabliczki Mnożenia.

W ramach obchodów tego święta uczniowie klasy 6 sprawdzali znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Patrol egzaminacyjny wraz z barwnym korowodem wyszedł poza teren szkoły, by sprawdzić jak mieszkańcy Kluczkowic radzą sobie z tabliczką mnożenia. Musimy przyznać, że bardzo dobrze.

Ten dzień sprawił, że uczniowie przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomili, iż znajomość tabliczki jest niezbędna w życiu codziennym.

English (United Kingdom)