„Strażacy w Zespole Szkół w Kluczkowicach”

There are no translations available.

Dnia 07. 04. 2016 r. do Zespołu Szkół w Kluczkowicach przyjechali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Opola Lubelskiego na kolejną lekcję edukacji dla bezpieczeństwa klas trzecich gimnazjum.

Panowie najpierw zaprezentowali nam swój wóz strażacki. Następnie zapoznali nas z całym specjalistycznym sprzętem znajdującym się w środku, którego wartość wynosi około 150 tysięcy, są to jedne z najnowocześniejszych urządzeń używanych przez strażaków z całego okręgu.

Po teorii przeszliśmy do praktyki. Była to świetna atrakcja dla nas. Każdy mógł spróbować operować danymi urządzeniami takimi jak: nożyce hydrauliczne małe (12 kg) i duże (28 kg) o nacisku 65 ton. Wszyscy z zainteresowaniem podziwialiśmy pracę i poświęcenie strażaków, bo dotarło do nas jak ciężki i niebezpieczny zawód wykonują. To niesamowite, że człowiek może uratować życie drugiego człowieka. Zrozumieliśmy jak ogromnym i silnym żywiołem jest ogień oraz uświadomiliśmy sobie, że nie można żartować z siłami natury.

Kolejna lekcja nauczyła nas czegoś nowego i bardzo ważnego. Za każdym razem panowie przekazują nam pouczające informacje i każdy z nas nabywa przydatne umiejętności. Dzięki nim z pewnością będziemy umieli uratować komuś życie oraz zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny strażaków.

 

Emilia Jackowska i Patryk Karaś  - uczniowie III A Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Kluczkowicach

 

 

 

English (United Kingdom)