Ślubowanie piewszoklasistów Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Kluczkowicach

There are no translations available.

 

Dzień 27 października to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 12 uczniów klasy I zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Kluczkowicach. Uroczystość ta wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentacji swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m. in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych szkolnych pytań.

Po zakończonej prezentacji zebrana społeczność szkolna zgodnie potwierdziła, że wszystkie dzieci wspaniale zdały „pierwszy egzamin”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała pani dyrektor - Anna Madej. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej. Pierwszaki otrzymały legitymacje, dyplomy i upominki od dyrekcji szkoły, rodziców oraz kolegów ze starszych klas. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, a po nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Ewa Giza
English (United Kingdom)