„Święto pieczonego ziemniaka” w Ćwiętalce

There are no translations available.

Dnia 2 października, jak co roku na początku jesieni w Ćwiętalce odbyło się „Święto pieczonego ziemniaka”. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, nutka rywalizacji i wyzwolenie pozytywnych emocji wśród naszych najmłodszych podopiecznych.

Dzień rozpoczęliśmy od wykonania plakatów o tematyce jesiennej. Przepiękne prace trafiły na korytarz szkolny, ciesząc oczy dzieci i wszystkich, którzy odwiedzają naszą szkołę. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-II recytowały wiersze i śpiewały przygotowane piosenki o jesieni.

Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Były także gigantyczne bańki mydlane oraz zabawa z chustą animacyjną. Jak na święto przystało, nikogo nie ominął poczęstunek. Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały jak potrawy z najlepszej kuchni.

Zabawa na świeżym powietrzu sprawiła, że apetyt dzieciom dopisywał i zniknęły wszystkie pieczone ziemniaczki. Spotkanie było bardzo udane i na pewno na długo pozostanie w pamięci. Dzieci miały okazję poznać się lepiej i przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka lecz także miejsce wspaniałych imprez, podczas których zdobywamy wyjątkowe, bezcenne doświadczenia. Dobrej zabawie towarzyszyła piękna pogoda. Każdy z nas wracał do domu z uśmiechem na twarzy i z nadzieją na kolejne spotkanie integracyjne w plenerze.

Urszula Baran - wychowawczyni oddz. przedszkolnego 0 a.

English (United Kingdom)