Pierwszy Dzień Wiosny

There are no translations available.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to jednocześnie Dzień Wagarowicza! Jednak nasi uczniowie zamiast uciekać z lekcji, pozostali w szkole rywalizując w zawodach sportowych oraz konkursach tematycznych.

Kiedy gimnazjaliści uczestniczyli w turnieju piłki ręcznej na hali sportowej, uczniowie klas III - VI szkoły podstawowej ubrani w kolorowe, wiosenne stroje przystąpili do zadań konkursowych. Były rebusy, krzyżówki, zabawy muzyczne. Każdy mógł zaprezentować się podczas konkursu „Mam talent”. Wśród wykonawców znaleźli się tancerze, soliści, gimnastycy. Zabawy zakończono barwną kolekcją mody wiosennej wykonanej z kolorowych gazet przez dzieci z poszczególnych klas. Następnie uczniowie przeszli na halę sportową, gdzie rozegrano turniej mini piłki nożnej. Natomiast gimnazjaliści sprawdzali swoje możliwości wokalne śpiewając piosenki, tańcząc na gazecie i wykonując wiosenny strój z kolorowych gazet.

Podczas występów widownia bawiła się świetnie, klaszcząc i pomagając występującym. Dzień należy zaliczyć do udanych.

Ewa Pietras

English (United Kingdom)