KATYŃ - PAMIĘTAMY

There are no translations available.

11 kwietnia w naszej szkole obchodzono 78. Rocznicę Mordu Katyńskiego i Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Podczas uroczystej akademii uczniowie klas drugich gimnazjum, pod opieką wychowawczyń Ewy Pietras i Marzeny Jadach, upamiętnili śmierć tysięcy Polaków zamordowanych w kwietniu 1940 roku przez radziecką policję polityczną NKWD. W tym szczególnym dniu uczczono także pamięć 96 osób - prezydenta RP, przedstawicieli rządu, parlamentu, wojska, kościoła, rodzin katyńskich, którzy zginęli w katastrofie samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Młodzież uczciła również podpułkownika Teofila Dąbrowskiego, którego Dąb Pamięci znajduje się na terenie szkoły, składając kwiaty i zapalając znicz. Podniosły nastrój utworów poetyckich, fragmenty listów uwięzionych oficerów nadawały występom niezwykle uroczystego i podniosłego charakteru, zaś słuchaczy wprawiały w zadumę nad tragicznym losem Polaków. Pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny zespół wokalno - instrumentalny prowadzony przez Wojciecha Kalisza uświetniły tę wyjątkową uroczystość.

Ewa Pietras

.

English (United Kingdom)