Galeria akademie

There are no translations available.

Dzień Babci i Dziadka 2017

Dzień Babci i Dziadka 2016

Dnia 21. 01. 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt - swoją obecnością zaszczyciło nas około 200 – tu babć i dziadków.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały piękną część artystyczną. Były wiersze, piosenki i  tańce, poprzez które wnuczęta chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Po odśpiewaniu 100 lat, dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty oraz zaprosiły przybyłych na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. „Wspólne ciasteczko” było okazją do rozmów, wspomnień, bliższego poznania się.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Urszula Baran-wychowawczyni oddz. O „B”

 

Dzień Mamy 2015

 

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

"Ziemio ojczysta, ziemio jasna..."


Akademia środowiskowa z okazji 75 rocznicy Mordu Katyńskiego.

"Klękamy przy ich mogiłach..." To myśl przewodnia uroczystej akademii, która odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół w Kluczkowicach z okazji 75 rocznicy Mordu Katyńskiego.

Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Janoszczyk i p. Ewy Kalus w montażu słowno-muzycznym przypomnieli dramatyczne losy oficerów polskich zamordowanych w 1940 roku na terenie Związku Radzieckiego.

Na uroczystość przybyli licznie rodzice naszych uczniów i okoliczni mieszkańcy, by wspólnie uczestniczyć w tak ważnej dla wszystkich Polaków lekcji historii.

Piękną dekorację wykonała p. Anna Kalita, a obraz Matki Boskiej Katyńskiej narysowała uczennica klasy III B - Karolina Pałka.

 

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2015

"Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać"

Wyżej przywołane motto Marka Twaina przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Święto polskiej oświaty przypomina wszystkim o wielkiej wartości jaką stanowi edukacja oraz zwraca uwagę na szczególne posłannictwo i rolę społeczną tych, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą – nauczycieli.

Akademię przygotowali uczniowie klas pierwszych gimnazjum, którzy w tym dniu zostali oficjalnie włączeni do grona gimnazjalistów i złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Anna Madej wręczyła nagrody pracownikom szkoły i podziękowała wszystkim za trud włożony w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia.

Życzenia i podziękowania zostały przekazane również przez Panią Justynę Adamczyk -Przewodniczącą Rady Rodziców.

Leszek Goliszek

Ślubowanie "Pierwszaków"

W dniu 15 października 2015 r. pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. Jan Pawła II w Kluczkowicach. Zanim to nastąpiło pierwszaki pokazały jak wiele już umieją, jak wiele potrafią. Recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły, jednak najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie. W jego trakcie uczniowie z wielką powagą obiecali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i dołożą wszelkich starań, by być dobrymi i pilnymi uczniami. Wielkim przeżyciem dla dzieci było pasowanie na ucznia. Pani dyrektor Anna Madej poprzez dotknięcie ramienia ogromnym „zaczarowanym” ołówkiem każde dziecko „zmieniała” w prawdziwego ucznia. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali upominki - rożki obfitości, przygotowane przez rodziców. Dostali również swoje pierwsze legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy „Pasowania na ucznia”.

W tym dniu uczniowie pamiętali też o nauczycielach, którzy obchodzą 14 października swoje święto. W krótkiej części artystycznej podziękowali swoim wychowawcom za trud, serce i przekazywaną wiedzę. Wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły obdarowali kwiatami.

Marzena Wnuk - wychowawczyni klasy I

 


Dzień Babci i Dziadka 2015

Dnia 21.01.2015r. w Zespole Szkół w Kluczkowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknie udekorowanej sali, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-II SP przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki oraz tańce, poprzez które wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z kl. III SP, którzy w pięknych strojach wystawili jasełka. Oprócz wzorowo opanowanych ról, wnuki miały dla swoich ukochanych dziadków przygotowane przez siebie upominki.

Frekwencja była wspaniała. Na uroczystość przybyło bardzo dużo babć i dziadków. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale przygotowali także słodki poczęstunek.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Urszula Baran - wychowawczyni oddziału przedszkolnego „0” B


 

Jasełka 2014

2014

96 rocznicę odzyskania niepodległości Zespół Szkół w Kluczkowicach upamiętnił wyjątkowo. Uroczystości rozpoczął koncert pt. "Pieśni naszych przodków" w wykonaniu chórów Szczygiełki, Szpaczki, Kolibry, kameralnej orkiestry "Kos" oraz recytatorów z Poniatowej pod kierunkiem artystycznym państwa Danuty i Witolda Danielewiczów.

Program artystyczny, zakończony apelem poległych, przedstawili także uczniowie z naszego gimnazjum, których przygotowali nauczyciele bibliotekarze: Anna Kręcisz-Rola i Anna Starek oraz polonistka - Ewa Kalus.

Piękną dekorację, jak do każdej uroczystości w naszej szkole, wykonała nasza pani plastyk - Anna Kalita.


 

29 kwietnia uczniowie klasa IV SP pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy i wychowawczyni uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-ciego Maja!

Wierszem i piosenką przypomnieli atmosferę tego pamiętnego dla Polski wydarzenia. Ponadto nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w obchodach gminnych tego święta w Opolu Lubelskim.

Katyń. Ocalić od zapomnienia.

Pod takim tytułem 10 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Kluczkowicach odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tragiczne wydarzenia w Katyniu. Uczniowie klas I gimnazjum pod kierunkiem p. Ewy Pietras i p. Anny Barwińskiej przypomnieli dramatyczne dzieje oficerów polskich zamordowanych w 1940 roku na terenie Związku Radzieckiego.

 

 

Koncert kolęd


11 listopada 2013 r.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

11 listopada 2013 r. - Święto Niepodległości

„A jeśli komu droga otwarta

do nieba - Tym, co Ojczyźnie służą

Jan Kochanowski „Pieśń VII”

 

Pasowanie na czytelnika 2013 r.

30 października 2013 r. w szkole w Ćwiętalce odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I SP na prawdziwych czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji klasa IV, pod kierunkiem p. Anny Kręcisz–Roli, przygotowała dla pierwszaków krótkie przedstawienie pt.: „Moliki książkowe”, w którym przypomniała najważniejsze zalety czytania i wypożyczania książek.

Nowi czytelnicy musieli odpowiedzieć na wiele pytań związanych z bohaterami książkowymi. Wszyscy zdali test śpiewająco. W nagrodę zostali pasowani na czetników, a także otrzymali zrobione przez starszych kolegów zakładki do swoich ulubionych książek.

11 listopada 2012 r.

 

Pasowanie na czytelnika 2012 r.

Dnia 16 października 2012 r. w szkole w Ćwiętalce odbyło się "pasowanie na czytelnika" uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Uroczystość przygotowana została przez uczniów należących do Koła Miłośników Książki (klasa IV SP) pod opieką p. Anny Kręcisz-Roli.

Starsi koledzy wprowadzili pierwszaków w zaczarowany świat bajek, wcielając się w role ulubionych bohaterów. Przypomnieli regulamin biblioteki szkolnej oraz zasady poszanowania książek. Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę. Na pamiątkę dostali zakładki i spisane "prośby książki".

 

 

 

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Tym, którzy uczą nas poszukiwać, odkrywać, żyć w zachwycie”.

Dziękujemy

14 października obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Ponieważ w tym roku ten dzień wypadł w niedzielę, to uczniowie Zespołu Szkół w Kluczkowicach postanowili uczcić to święto nieco wcześniej. W czwartek odbyła się w naszej szkole akademia. Przygotowali ją uczniowie klas pierwszych gimnazjum, którzy w tym dniu zostali oficjalnie włączeni do grona gimnazjalistów i złożyli uroczyste ślubowanie. Były kwiaty, nagrody i życzenia dla nauczycieli, a uczniowie w zabawnych scenkach pokazali, jak trudna jest praca pedagogów.

Pani dyrektor Anna Madej w ciepłych słowach podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia.

 


Pierwszaki z ZS Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Kluczkowicach

już po ślubowaniu.

W piątek 12 października 2012 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, wychowawczyni, nauczycieli, uczniów klas 0-III

i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. W trakcie składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i pierwszy dokument w życiu – legitymację szkolną. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Wzruszeni rodzice wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu. Po części oficjalnej nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce.

W tym dniu również najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia swoim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012 / 2013

Nowy rok szkolny 2012/2013 w Zespole Szkół w Kluczkowicach rozpoczął się mszą św. w punkcie katechetycznym.

Pani dyrektor Anna Madej powitała serdecznie wszystkich zebranych na hali sportowej. Życzyła Uczniom samych sukcesów w nauce, zadowolenia ze zdobytej wiedzy, wytrwałości, a przede wszystkim aby szkoła była miejscem do którego przychodzą z przyjemnością. Życzyła im również sukcesów sportowych i artystycznych, oraz miłej atmosfery w zespołach klasowych. Zacytowała słowa naszego patrona Jana Paweł II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Rodzicom życzyła jak najwięcej radości ze swoich pociech i ich edukacyjnych postępów. Nauczycielom satysfakcji z pracy zawodowej, wiele cierpliwości i wytrwałości w budowaniu dobrej jakości pracy szkoły. Wszystkim pracownikom szkoły życzyła dużo satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Nasze uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zaszczycił również swoją obecnością Pan Burmistrz Dariusz Wróbel.

 

Rocznica urodzin Patrona

Dnia 18 maja 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy urodzin naszego patrona – Jana Pawła II. Występ przygotowały klasy I B i II B wraz z wychowawczyniami: p. Ewą Kalus - Korgol i p. Moniką Śliwą.

Scenariusz poświęcony był przesłaniu Jana Pawła II - ”Nie lękajcie się”. Miał on na celu przypomnienie tych najważniejszych myśli, które Papież skierował właśnie do nas – dzieci i młodzieży. Z powagą i zaangażowaniem uczniowie, wcielając się w role aktorów, „docierali swymi tekstami” do serc i sumień wszystkich zebranych. Podkreślone zostały również wszelkie zagrożenia współczesnego świata dla młodego człowieka takie jak: brak czasu dla siebie i innych, obojętność na krzywdę bliźniego czy różnego rodzaju uzależnienia. Widowisko miało nieco inny charakter niż poprzednie, może dlatego widzowie byli zaskoczeni, skupieni i zaangażowani.

Dekorację stanowiły: tablica przedstawiająca dobre i złe strony współczesnego świata oraz drzewo, na którym widniały najważniejsze wartości dla każdego człowieka.

Uczniowie występowali przebrani na scenie, niektórzy w jasne stroje symbolizujące czystość dusz, inni w ciemne - odzwierciedlające zło „siedzące w człowieku”. Pod koniec akademii odtworzono fragment pięknego przemówienia Jana Pawła II do młodych i wszystkim“zaszkliły się” oczy:

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”

Przesłanie Papieża trafiło do widzów również w formie najważniejszych myśli Polaka zapisanych na karteczkach - uczniowie rozdali je wszystkim znajdującym się na sali.

Pani Dyrektor wyraziła swój podziw i wzruszenie jakie wywołała w niej i we wszystkich obecnych ta szczególna akademia.

 

Aleksandra Wiśniewska

Katarzyna Kubiś

Natalia Stolarz

 

 

Dzisiaj niby dzień zaduszny

świece na grobach.

Zapalam lampki wspomnień.

Plonie żółty ogień.

Wiatr chwiejnym płomykiem kołysze ...”

 

 

 

20 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca ofiary Katynia i katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Przygotowały ją drugie klasy gimnazjum z wychowawcami – panią Ewą Pietras i panią Moniką Śliwą. Oprawą muzyczną zajął się pan Wojciech Kalisz z zespołem wokalno–instrumentalnym. Wysłuchaliśmy wielu wzruszających wierszy oraz pieśni patriotycznych.

Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze, pełnej zadumy. W trakcie akademii delegacja młodzieży złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem majora Teofila Dąbrowskiego zamordowanego w Charkowie w 1940 r.

To była ważna lekcja historii i patriotyzmu.

 

Święto Babci i Dziadka„Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia,
O tym dniu pamięta każda mała wnusia.
My-wasi wnukowie – również pamiętamy
I swoim najbliższym życzenia składamy.”


Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla „dziadków”. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez, radości. Dnia  19 stycznia 2012 r. uczniowie klas I-III i przedszkolaki Zespołu Szkół w Kluczkowicach przygotowali program artystyczny dla swoich Babć i Dziadków. Szanowni Jubilaci przybyli bardzo licznie na tę szczególną uroczystość. W tym dniu nie zabrakło wiersz, piosenek, tańców, które były wyrazem wdzięczności wobec kochanych dziadków za ich miłość, opiekę i cierpliwość. Uroczystość uświetniły „Jasełka” w wykonaniu uczniów kl. III, taniec przedszkolaków ze swoimi wychowawczyniami i występ zespołu muzycznego uczniów kl. IV-VI i gimnazjum. Na zakończenie wnuczęta wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na twarzach gości widać było szczęście i wzruszenie. Na następny taki dzień trzeba będzie poczekać cały rok.

 

Jasełka klasy III A

Jasełka  - 20 XII 2011 r.

 

Akademia  - 11 XI 2011 r.

Ślubowanie klas I gimnazjum - 12 X 2011 r.

"Otrzęsiny" klas I gimnazjum -   X 2011 r.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011

Akademia  - 11 XI 2010 r.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2009/2010

 

Zespół Szkół w Kluczkowicach
oddaje hołd ofiarom Katynia

15 kwietnia 2010 r. cała społeczność Zespołu Szkół w Kluczkowicach złożyła hołd ofiarom Katynia – tym sprzed 70 laty i tym, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 r.

Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca ofiary Katynia. Przygotowując ją i zapraszając gości, nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie nam czcić ofiary katastrofy lotniczej – Prezydenta i Jego Żony oraz ludzi sprawujących najwyższe funkcje państwowe.

W akademii uczestniczyli: ks. kanonik Tadeusz Klej- proboszcz parafii Kluczkowice, ks. dr Czesław Bielec, ks. Krzysztof Klepka, pan Jan Goldman – przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim, pani Grażyna Kiełbasa – dyrektor ZEAS-u w Opolu Lubelskim, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły.

Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze, pełnej zadumy, żalu i żałoby. Delegacja młodzieży w trakcie akademii złożyła kwiaty i zapaliła znicz w miejscu posadzenia rok temu „Dębu Pamięci” dla upamiętnienia majora Teofila Dąbrowskiego.

Kontynuacją obchodów ku czci ofiar Katynia był udział młodzieży, nauczycieli i pocztu sztandarowego we mszach św. we Wrzelowcu i w Opolu Lub.

Dla uczczenia ofiar z dnia 10 kwietnia 2010 r. 65-osobowa grupa uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły i rodziców udała się 16 kwietnia b.r. do Warszawy, by złożyć hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

W stolicy byliśmy kilkanaście minut po godz. 7 i mimo tak wczesnej pory na Krakowskim Przedmieściu zobaczyliśmy tłumy Polaków i długą kolejkę, która ciągnęła się aż do Starego Miasta. „To była najdłuższa kolejka w Polsce” - wspomina Bernadka Małecka, uczennica klasy I. Ludzie, którzy po całonocnym oczekiwaniu byli już blisko Pałacu Prezydenckiego, życzyli nam wytrwałości. Przed pałacem paliło się mnóstwo zniczy, co chwilę ktoś przynosił kwiaty. Harcerze cały czas sprzątali wypalone lampki, ale na ich miejsce zaraz stawiano nowe. Wśród zgromadzonych panował nastrój powagi i żałoby.

By oddać hołd Parze Prezydenckiej, przyszło nam stać w kolejce kilkanaście godzin. „Planując wyjazd, byliśmy świadomi tego, co nas czeka, a mimo to wiedzieliśmy, że musimy tam pojechać”- napisała Martyna Stefaniak z klasy II. Kiedy weszliśmy do pałacu, najpierw ujrzeliśmy trumny z ciałami urzędników z Kancelarii Prezydenta, a na piętrze, w Sali Kolumnowej znajdowały się trumny Pary Prezydenckiej. Cisza, skupienie i modlitwa towarzyszyły nam podczas tych kilkunastu minut w Pałacu Prezydenckim. „Tu właśnie odczułam wielki smutek i wiedziałam, że dla tych kilku chwil warto było czekać tyle godzin” - wspomina E. Jackowska z kl. II.

Wyjazd do Warszawy był także okazją, by złożyć kwiaty, zapalić znicze i zobaczyć miejsca związane z ofiarami tej katastrofy. W Sejmie wpisaliśmy się do księgi kondolencyjnej, wyrażając nasze współczucie rodzinom i znajomym boleśnie przeżywającym śmierć swoich bliskich.

„Jestem dumna i szczęśliwa, że mogłam oddać hołd Parze Prezydenckiej i innym ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Jestem świadkiem zdarzeń, które będą opisywane w książkach do historii”-  napisała uczennica kl. II Ewelina Nowakowska.

„Uważam, że warto było tak długo czekać w kolejce, by złożyć hołd ofiarom katastrofy, bo w życiu właśnie takie chwile się liczą. Na naszych oczach zapisała się historia, dlatego bardzo się cieszę, że tam byłam” - Małgosia Mazur z klasy I.

Anna Janoszczyk

Grono pedagogiczne

 

Wpis do księgi kondolencyjnej Zdjęcie grupowe przed Kolumną Zygmunta w Warszawie

 

Ślubowanie klas I gimnazjum - 14 X 2009 r.

 

 

English (United Kingdom)