Tak się bawią Kluczkowice

There are no translations available.

Karnawałowy 2017

11 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych dzieci.

Przy wesołej, głośnej muzyce bawili się rycerze, policjanci, piraci, księżniczki, wróżki, motylki, biedroneczki i inne postacie. Panie wychowawczynie w tym dniu również zamieniły się w piękne baśniowe bohaterki i przebierając się sprawiły swoim uczniom wiele radości.

Największą atrakcją i wspaniałą niespodzianką okazało się przedstawienie przygotowane przez Rodziców. Wystąpili przed wszystkimi inscenizując „Rzepkę” Juliana Tuwima. Nasze maluszki były zachwycone. Występ udał się znakomicie.

 

Dzień Babci i Dziadka 2017

Dnia 16 października 2015 r. w Ćwiętalce odbył się "Dzień Pieczonego Ziemniaka". W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji dzięki, którym wszystkie spędziły miło czas. Dzieciaki wspólnie odgadywały zagadki o tematyce jesiennej. W ciekawy sposób zaprezentowały "Jesień" na wielkich kartach papieru. Każda z klas przedstawiała się z jak najlepszej strony: recytując wiersze i śpiewając piosenki. Podczas przerwy w jesiennym szaleństwie na talerzach królował oczywiście „Ziemniak”. Rodzice przygotowali dla dzieci smaczne placki ziemniaczane. Uwieńczeniem i wielką niespodzianką dla wszystkich była jesienna dyskoteka.

Urszula Szust

GIMBAL 2015

Karnawałowy 2015

25. 01. 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Kluczkowicach odbył się bal przebierańców, w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie. Na sali balowej spotkać można było księżniczki z różnych stron świata, rycerzy, krasnoludki, czarownice i wiele, wiele innych bajkowych postaci. Wszyscy świetnie bawili się prawie 4 godziny w towarzystwie swoich rodziców i wychowawczyń.

Piknik rodzinny 2014

8 czerwca 2014 r. Zespół Szkół w Kluczkowicach zorganizował po raz pierwszy Piknik Rodzinny.

Na scenie wystąpiła grupa teatralna „Barka” działająca w naszej szkole, następnie zaprezentowali się najmłodsi w przedstawieniu pt. „W Krainie Baśni” oraz w koncercie przygotowanym specjalnie dla wszystkich rodziców. Gimnazjaliści natomiast wykonali kilka piosenek anglojęzycznych przygotowanych na Dni Języków Obcych, natomiast Zespół Wokalno-Instrumentalny zagrał wiązankę znanych melodii.

Na scenie gościliśmy: Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Powiśloki” z ZS nr 2 w Opolu Lubelskim, Disco Robaczki, Młodzieżową Orkiestrę Dętą, zespół Raptor, śpiewających Piotrka i Mateusza z OCK oraz zespół hih-hopowy.

Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas: pan Dariusz Wróbel – Burmistrz Opola Lubelskiego, pan Jan Goldman- przewodniczący Rady Miejskiej, radni oraz sołtysi okolicznych wsi.

Ponadto poza sceną można było obejrzeć pokazy strażackie oraz posilić się w stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z Kluczkowic, Świder - Ćwiętalki. Dzieciaki mogły pozjeżdżać na dmuchańcach oraz pomalować włosy i buzie w kąciku artystycznym. Wiele radości i pozytywnej energii dostarczyła wszystkim Zumba, która zgromadziła liczną grupę roztańczonych.

Liczba uczestników pikniku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Przybyli do nas goście również spoza obwodu szkoły. Większość gratulowała organizacji, cudownej zabawy, prosząc o powtórkę w następnym roku.

Cała społeczność Zespołu Szkół w Kluczkowicach bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wspólna zabawę.

 

W dniu 12 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim odbyła się pierwsza "Przedszkolada". Nasze maluchy, pod opieką wychowawczyń, wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych i pokazały się z jak najlepszej strony.

Impreza była dla wszystkich nie tylko rywalizacją ale przede wszystkim świetną zabawą.

W Zespole Szkół w Kluczkowicach wykorzystujemy każdy wyjątkowy dzień do wspólnego świętowania i dobrej zabawy! Takim pretekstem były dzisiaj Walentynki. Przygotowania trwały już od środy. Klasy IV i V SP wraz z wychowawczyniami p. Karoliną Kotułą-Kowalską i p. D. Janoszczyk wykonały serduszka do dekoracji całej szkoły oraz zrobiły słodkie niespodzianki dla każdego. Samorząd Uczniowski obdarowywał w tym dniu wszystkich czerwonymi serduszkami z papieru a uczniowie, którzy nie chcieli być pytani mieli na sobie „coś” czerwonego. W całej szkole od razu było weselej. Ale romantycznie zrobiło się dopiero, jak zostało otwarte pudełko z walentynkami! Uczniowie nie szczędzili komplementów sobie nawzajem i nauczycielom w przygotowanych własnoręcznie kartkach.


 

 

W sobotę 8 lutego 2014 r.  w Zespole Szkół w Kluczkowicach na zabawie karnawałowej bawiły się najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III SP wraz ze swoimi dziadkami.

Zabawa poprzedzona była występami uczniów, przygotowanymi pod kierunkiem wychowawców. I choć na co dzień uczniowie uczą się w budynku szkoły w Ćwiętalce, to ani duża hala sportowa ani goście nie wywołały tremy u młodych artystów. Na wszystkich czekał pięknie udekorowany i bogato zastawiony stół, przygotowany przez rodziców.

Uroczystość ta zgromadziła ponad 200 gości i była okazją do integracji środowiska oraz promocji szkoły.

Zima to także czas na sport! Najlepiej wiedzą to uczniowie naszej szkoły.

W pierwszym tygodniu ferii odbył się wyjazd na lodowisko do pobliskiego Józefowa. Prawie pięćdziesięciu uczniów pod opieką naszych nauczycieli, w miłym towarzystwie i ze sportowym duchem, spędziło środowe popołudnie, jeżdżąc na łyżwach. Poza tym codziennie na hali sportowej odbywały się zajęcia dla entuzjastów piłki nożnej.

Natomiast we wtorek po feriach klasa II a wraz z wychowawcą pojechała na kulig. Uczniowie korzystając z pięknej zimowej aury zorganizowali sobie śnieżne szaleństwo połączone z biesiadowaniem przy ognisku.


Święto pieczonego ziemniaka 2013 r.

Dnia 25 września 2013 r. na boisku szkolnym odbyto się ognisko integracyjne pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka”. Imprezę zorganizowali wychowawcy świetlicy szkolnej. Zaproszeni byli wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. O godz. 16. 00 pani kierownik - Elżbieta Jóźwicka gorąco przywitała wszystkich i zaprosiła do wspólnej zabawy. Rozpoczęliśmy od malowania twarzy specjalnymi farbkami - wszyscy byli kolorowi. Atmosfery dodawała muzyka z głośnika, którą operował p. Leszek Goliszek. Na spragnionych zabaw czekały rożne konkurencje sportowe i rozgrywki. Pan Andrzej Rak czuwał nad walką fair play i sędziował w grze w piłkę nożną. Nauczyciele świetlicy przygotowali szereg zabaw integracyjnych dla chętnych. Szczególnie musieli starać się uczniowie klasy IV, którzy podczas ogniska byli pasowani na wzorowych „świetliczków”. Chętni brali udział między innymi: w skokach w workach, rzucaniu woreczków do celu oraz pisaniu piosenki o szkole. Najbardziej podobała się konkurencja, w której trzeba było w rytm muzyki podawać sobie pudełeczko z zadaniami. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także uczniów ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, którzy tego dnia nocowali w naszej szkole.

Po zabawach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek, które zafundowali organizatorzy. Wszyscy z ochotą usiedliśmy przy ognisku, przy dźwiękach muzyki i ciekawych rozmowach, wpatrywaliśmy się w ogień. Nawet nie zorientowaliśmy się kiedy przyjechali po nas rodzice i trzeba było wracać do domu. Długo nie zapomnimy świetnej zabawy i atmosfery tego popołudniowego spotkania.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku również spotkamy się przy ognisku a może jeszcze w tym roku…

Ola Bis

Ewa Zyska

Gabrysia Żywarska

Monika Czapla


Andrzejki

Wigilia świętego Andrzeja od dawien dawna jest tradycyjnym wieczorem wróżb. W nocy z 29 na 30 listopada dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię św. Katarzyny, czyli 24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki.

Tegoroczne andrzejki w naszej szkole świętowaliśmy 27 listopada. Dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z uczniami klas I-III zabawę rozpoczęły o godz. 10.30. Było wiele wróżb przeplatanych wspólną zabawą w rytm muzyki. Wróżby przygotowane przez uczennice kl. III pod opieką p. M. Wnuk przypadły do gustu wszystkim naszym pociechom. Najczęściej dotyczyły one uczuć, przyszłych zawodów. Śmiechom i zabawie nie było końca. Rodzice zaś przygotowali dla maluchów pyszne ciasto i napoje.

Tego samego dnia od godz 16.00 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI SP i I-III gimnazjum. Urozmaiceniem zabaw tanecznych były wróżby andrzejkowe i pizza w klasach.

Zabawa miała na celu zintegrowanie wszystkich uczniów. Dostarczyła uczestnikom wielu miłych wrażeń.

Z radością można było obserwować, jak uczniowie potrafią się wspólnie bawić. Zadowoleni i pełni pozytywnych emocji, po skończonej zabawie wrócili do swoich domów.

Otrzęsiny

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 16 października odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Zorganizowali je uczniowie z klas III, którzy dla swoich młodszych kolegów przygotowali różne konkursy.

Aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, uczniowie klas pierwszych musieli stawić czoła różnym zadaniom, wykazując się sprawnością fizyczną, pomysłowością oraz umiejętnościami wokalnymi. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja, która ogłosiła, że zwycięzcą imprezy została klasa I b.

Po konkurencjach uczniowie klas pierwszych, jak na „kociaków” przystało, wygłosili uroczyste „miau, miau”, czyli złożyli przysięgę, zobowiązując się godnie reprezentować szkołę i zawsze słuchać starszych kolegów.

Po ślubowaniu wszyscy gimnazjaliści bawili się na dyskotece.


 

Święto pieczonego ziemniaka 2012 r.

Dnia 27 września odbyło się w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Tuż po lekcjach o godz. 16.00 rozpoczęło się biesiadowanie przy ognisku, które zorganizowali wychowawcy świetlicy: p. E. Jóźwicka, p. A. Kalita, p. U. Stępień p. A. Kręcisz - Rola oraz nauczyciel wych. fiz. p. A. Rak. Na spotkaniu pojawiło się łącznie ok. 60 chętnych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Pierwszym punktem programu było wspólne pieczenie kiełbasek, które zostały ufundowane przez kierownika świetlicy. Siedząc przy ognisku wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki, do których przygrywał nasz kolega z kl. II b. Kacper Gieneja. Oprócz tego zorganizowane były dla chętnych uczniów różne konkurencje m. in.: mecz piłki nożnej, skakanie w workach na czas (w których również brali udział nauczyciele), gra „dwa ognie”.

Jednak największą atrakcją były pieczone ziemniaki, które szybko zniknęły po wyjęciu z ogniska.

Świetną zabawę przerwał niestety deszcz i zmusił nas do wcześniejszego powrotu do domu.

Mamy nadzieję, że to święto stanie się corocznym zwyczajem naszej szkoły.

Natalia Stolarz

Katarzyna Samonek

kl. III B

Bal klas III gimnazjum

Zabawa karnawałowa 2012

"Otrzęsiny" klas I gimnazjum -   X 2011 r.

"Otrzęsiny" klas I gimnazjum -  12 X 2009 r.

English (United Kingdom)