There are no translations available.

» Rajd rowerowy: Bałtów, Krzemionki

(28 - 29. 09. 2017 r.)

 

» Wycieczka: Wojciechów (05. 05. 2017 r.)

W dniu 5 czerwca 2017 r. oddziały przedszkolne 0 „a”, 0 „b” i 0 „c” integracyjny uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Wojciechowa.

W programie dzieci miały zaplanowaną wizytę w kuźni, gdzie oglądały pokaz kucia rozgrzanego żelaz. Potem udały się do Muzeum Minerałów w Nowym Gaju by obejrzeć piękne okazy minerałów i ciekawy film edukacyjny. Największą atrakcją okazała się gra terenowa, w której uczestniczyły popołudniu. Dzieci z wielkim zapałem poszukiwały ukrytego skarbu a potem przy ognisku i pieczeniu kiełbasek opowiadały swoje wrażenia.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w zoo, gdzie dzieci mogły popatrzeć życie egzotycznych zwierząt i wiele się o nich dowiedzieć.

Pogoda dopisywała, świeciło piękne słońce. Wycieczka była bardzo udana.

Urszula Stępień – wych. oddz. przedszkolnego 0 „a”

 

» Wycieczka:

Grunwald, Malbork, Jantar, Gdańsk, Sopot,

Gdynia, Sztutowo, Frombork, Kętrzyn, Gierłoż.

(30. 05. - 02. 06. 2017 r.)

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka nad morze.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy pole bitwy pod Grunwaldem i zamek w Malborku. Było tam bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o Zakonie Krzyżackim.

Drugiego dnia spacerowaliśmy po Gdańsku. Podziwialiśmy wspaniałą architekturę budynków z różnych epok. Na koniec popłynęliśmy statkiem na Westerplatte.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Port Wojenny 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Tam zwiedziliśmy trzy statki w tym jeden podwodny. Wszystko było niesamowite. Później pojechaliśmy do Akwarium Morskiego. Zobaczyliśmy tam wiele gatunków ryb. Potem udaliśmy się do katedry w Gdańsku. Byliśmy świadkami wspaniałego koncertu gry na organach. Na koniec pojechaliśmy do Sopotu. Spędziliśmy dużo czasu na Molo. Było tam pięknie.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy obóz koncentracyjny „Sztutthow” w Sztutowie, Frombork i ,,Wilczy Szaniec'' – siedzibie Hitlera.

Codziennie chodziliśmy nad morze. Prawie każdy uzbierał sobie dużo muszelek. Niektórzy znaleźli nawet bursztyny.

To była bardzo udana wycieczka. Mam nadzieję, że jeszcze wrócimy nad polskie morze.

 

Agnieszka Śmiech

 

» Rajd rowerowy klas  I - III gimnazjum:

Solec n. Wisłą - Chotcza - Lucimia - Janowiec - Kazimierz - Rogów - Polanówka - Żmijowiska - Trzciniec - Niedźwiada.

(16 - 17. 05. 2017 r.)

 

» Wycieczka: Warszawa (10. 02. 2017 r.)

» Wycieczka:

Wrocław - Karpacz - Praga - Szklarska Poręba.

(20 - 23. 09. 2016 r.)

 

» Rajd rowerowy klas  I - II gimnazjum:

Solec n. Wisłą - Chotcza - Lucimia - Janowiec - Kazimierz - Rogów - Polanówka - Żmijowiska - Trzciniec - Niedźwiada.

(14 - 15. 09. 2016 r.)

 

» Rajd rowerowy klas  I - II gimnazjum:

Wojciechów - Nałęczów - Wąwolnica - Karczmiska

(12 - 13. 06. 2016 r.)

» "Świetlicowa" wycieczka do Warszawy.

11 kwietnia 2016 r. odbyła się „świetlicowa” wycieczka do Warszawy. Organizatorami wyjazdu byli wychowawcy świetlicy: p. E. Jóźwicka, p. A. Kalita i p. A. Kręcisz-Rola.

Punktualnie o 5.30 wyruszyliśmy spod szkoły. W Warszawie byliśmy kilkanaście minut przed 10.00.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej na ul. Woronicza 17. Naszym przewodnikiem był sympatyczny starszy pan Stanisław, który pokazał nam zakamarki i studia telewizyjne „od kuchni”. Zobaczyliśmy studio TVP Sport i studio nagrań programu „Jaka to melodia?”. Największymi atrakcjami były: miejsce, gdzie na żywo nadaje się program „Świat się kręci” oraz studio programu „Pytanie na śniadanie” zaraz po emisji na żywo. Najbardziej podobały się scenografie i dekoracje znane z telewizji oglądanej w domach. Pan Stanisław zaprowadził nas również do małego Muzeum Telewizji Polskiej, gdzie mogliśmy obejrzeć nieużywane już kamery czy rekwizyty do programów z „poprzedniej epoki”.

Po pełnym wrażeń pobycie w Telewizji udaliśmy się na obiad i spacer po Starym Mieście. Przystanęliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Pałacu Prezydenckim, nasz przewodnik opowiedział nam ciekawe fakty o tych zabytkach. Wiele usłyszeliśmy także o Kolumnie Zygmunta i Zamku Królewskim. Na Małym Rynku przy Warszawskiej Syrence mieliśmy czas wolny na lody, gofry i zakup pamiątek ze stolicy.

Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy był Stadion Narodowy, chyba najbardziej wyczekiwany głównie przez wszystkich chłopców. Przemiła pani przewodnik pokazała nam trybuny, szatnie zawodników, salę konferencyjną i drogę wewnątrz stadionu, którą wjeżdżają zawodnicy. Największą atrakcją była możliwość zagrania w piłkę nożną na płycie boiska i próba sił w kibicowaniu.

Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, przy dźwiękach karaoke w autobusie, wracaliśmy do domu. Z pewnością niedługo wybierzemy się jeszcze na równie ciekawą „świetlicową” wycieczkę.

 

 

» Wycieczka gimnazjalistów w Pieniny i Tatry

(29. 09 - 02.10. 2015 r.)

» Wycieczka klas IV - VI do Lublina (01. 10. 2015 r.)

Dnia 1 października 2015 r. klasy IV - VI wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Lublina.

Pierwszym punktem wycieczki była największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego. Uczniowie obejrzeli wspaniały świat składający się z wielu milionów klocków. Największy zachwyt wzbudziła rekonstrukcja Titanica, makieta kolejowa oraz eksponaty interaktywne.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. Spacer po tym niezwykle urokliwym terenie, pozwolił dzieciom poznać życie ludzi w dawnej wsi. Chaty kryte strzechą pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Uczestnicy wycieczki zmęczeni ale w dobrym humorze wrócili do Kluczkowic.

 

 

» Rajd rowerowy klas II gimnazjum: Bałtów - Solec n. Wisłą (24 - 25. 09. 2015 r.)

 

» Rajd rowerowy klas I gimnazjum: Bałtów - Solec n. Wisłą (17 - 18. 09. 2015 r.)

» Wycieczka:

Toruń, Biskupin, Wenecja, Gniezno, Poznań, Uniejów.

(18 - 20. 05. 2015 r.)

» Poznawanie zawodów (marzec 2015 r.)

Dzieci z oddziałów specjalnych z Zespołu Szkół w Kluczkowicach poznawały zawody. Z tej okazji wyruszyliśmy w drogę ze szkoły do Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, aby dokładniej poznać pracę strażaków. Spotkaliśmy się tam z Panami strażakami, którzy oprowadzili nas po garażu, w którym parkują wozy, łodzie i kłady strażackie. Zaprezentowali nam sprzęt używany w akcjach ratowniczych. Każde dziecko mogło przymierzyć hełm, umundurowanie strażackie, potrzymać wąż czy usiąść w wozie strażackim.

Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za wspaniałą gościnę!

S. Kuś, J. Winiarz


» Wycieczka do fabryki bombek (15. 12. 2014 r.)

W poniedziałek 15 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół w Kluczkowicach wyjechały na wycieczkę do magicznej krainy bombek w Nowej Dębie.

Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Dzieci dowiedziały się jak powstaje bombka, że jest to praca od początku do końca wykonywana ręcznie. Obserwowały cały proces jej powstawania, aż do malowania i zdobienia. Wielkim przeżyciem dla maluchów były warsztaty plastyczne polegające na własnoręcznym ozdabianiu bombek.

Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas zaopatrzył się w przepiękne ozdoby, które zawisną na naszych choinkach. Pięknym ukoronowaniem wycieczki były bombki z imieniem dla każdego uczestnika wyjazdu.

Urszula Baran

 

» Rajd rowerowy- Pomorze - Karczmiska - Wąwolnica - Nałęczów - Wojciechów (18 - 19. 09. 2014 r.)

Dnia 18 - 19 września odbył się rajd rowerowy klas gimnazjalnych do Pomorza, Karczmisk, Wąwolnicy, Nałęczowa i Wojciechowa. Od samego rana dopisywała nam piękna pogoda. O godz. 9. 00 wyruszyliśmy w drogę. Naszym pierwszym przystankiem było Pomorze. Wraz z p. Leszkiem Goliszkiem, p. Anną Janoszczyk i p. Agnieszką Paluch podążaliśmy do Karczmisk, gdzie obejrzeliśmy interesującą stację Nałęczowskiej Kolejki Wąskotorowej oraz wieżę ciśnień. Kolejnym przystankiem była Wąwolnica, a następnie Nałęczów. Tam zwiedziliśmy dom Stanisława Żeromskiego i spacerowaliśmy po parku nałęczowskim. Nocowaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym w Wojciechowie. Następnego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Regionalne oraz jedyne w Polsce Muzeum Kowalstwa. Na zakończenie pobytu w Wojciechowie specjalnie dla nas wykonał swój pokaz w kuźni Mistrz Sztuki Kowalskiej Roman Czerniec.

Aleksandra Bis

Ewa Zyska

 


 

» Wycieczka - Oświęcim, Tatry, Wadowice (3 - 6. 06. 2014 r.)

» Wycieczka do Lublina (27. 02. 2014 r.)

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

27 lutego odbyła się wycieczka klas IV, V i VI SP do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie lubelskich podziemi trasą pod Trybunałem Koronnym. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przewodnika, który opowiadał i historii powstawania miasta. Następnie wszyscy udaliśmy się do kina na film pt. „Przygoda Lego”. Bajka w 3D nie wszystkim przypadła do gustu. Za to na koniec dnia czekała przyjemna wycieczka po telewizji. Uczniom najbardziej podobało się studio Panoramy Lubelskiej oraz sala, w której nagrywane są odcinki teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Zmęczeni i zadowoleni do Kluczkowic wróciliśmy późnym wieczorem.


» Kulig klasy II A (04. 02. 2014 r.)

 

 

» Wycieczka:

Grunwald, Malbork, Kąty Rybackie, Gdańsk, Sopot,

Gdynia, Sztutowo, Frombork, Kętrzyn, Gierłoż.

(30. 09. - 03. 10. 2013 r.)

» Wycieczka:

Wrocław - Karpacz - Praga - Szklarska Poręba.

(04 - 07. 06. 2013 r.)

» Kulig klasy I A (23. 01. 2013 r.)

» Wycieczka do Lublina

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

 

W Mikołajki czyli 6 grudnia uczniowie kl. IV-VI SP pod opieką swoich wychowawców i pedagoga szkolnego wybrali się na wycieczkę do Lublina. Najpierw uczniowie obejrzeli w kinie PLAZA film pt. „Strażnicy Marzeń” w 3 D, a następnie udali się na lodowisko ICEMANIA. Wszyscy bardzo miło spędzili czas zarówno podczas zabawy na lodzie, jak i w trakcie seansu w kinie.

 

» Wycieczka ekologiczna do Składowiska Odpadów Komunalnych w Ożarowie

zorganizowane przez Koło Przyrody

Tu na własne oczy dzieci klas 0 - III mogły przekonać się co dalej stało się ze śmieciami, które zebrały podczas akcji „Sprzątanie Świata”.

 

» Wycieczka do Krzemionek Opatowskich i Bałtowa

(4. 10. 2012 r.)

W dn. 4 października kl. IV-VI SP udały się na wycieczkę do Krzemionek Opatowskich i Bałtowa. Opiekunami grupy były p. Dorota Janoszczyk, p. Agnieszka Paluch oraz p. Urszula Stępień.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki były Krzemionki. Tutaj uważnie słuchając przewodnika, podziwialiśmy wystawy poświęcone wykopaliskom krzemienia pasiastego, spacerowaliśmy podziemną trasą turystyczną kopalni, zwiedzaliśmy rekonstrukcję wioski neolitycznej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach archeologicznych: lepili naczynia z gliny, mielili ziarno na żarnach, rozpalali ognisko miechem, robili ozdoby z miedzi.

Z Krzemionek pojechaliśmy do Bałtowa. Wspólnie z przewodnikiem przeszliśmy ścieżką edukacyjną o tematyce prehistorycznej i obejrzeliśmy eksponaty w Muzeum Jurajskim. Wiele emocji wśród uczniów wzbudziła najnowsza atrakcja parku - przejażdżka amerykańskim schoolbusem po bałtowskim safari.

Podróż w krainie największych stworzeń w dziejach Ziemi zakończyła się świetną zabawą w bogato wyposażonym parku rozrywki.

Opiekunowie grupy

» Wycieczka do Czarnolasu i Puław (3. 10. 2012 r.)

W dniu 3 października klasy II a i b Gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Czarnolasu, Zwolenia i Puław.

Organizatorami były p. Elżbieta Jóźwicka i p. Anna Kręcisz-Rola. Opiekę pełniła wychowawczyni kl. II b p. Ewa Kalus-Korgol. Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom sylwetki Jana Kochanowskiego i jego twórczości. Główny punkt programu to zwiedzanie Muzeum, kaplicy i parku naszego wielkiego poety renesansu. Przewodnik oprowadzając nas kolejno po salach opowiadała fakty i ciekawostki z życia mistrza Jana. Wystawa rozpoczyna się w holu. Przybywających do Muzeum gości wita gospodarz wraz ze stojącą u swego boku córką Urszulką. Każda z sześciu sal wystawowych dotyczy odrębnego tematu, ale całość jest spójna, ujęta biograficznie. Na ścianach wszystkich sal umieszczone są cytaty z utworów Jana Kochanowskiego.

W parku otaczającym dworek rozbrzmiewa muzyka poważna, która melancholijnie nastraja zwiedzających. Na miejscu słynnej czarnoleskiej lipy stoi obelisk oraz kamień, na którym siadał poeta. Według przekazów kamień ma cudowną moc- jeśli ktoś na nim usiądzie zostanie mądrym i sławnym człowiekiem. Nasi uczniowie wraz z opiekunami licząc na sukces również usiedli na kamieniu. Podążając śladami poety udaliśmy się do Zwolenia. Tam zwiedziliśmy przepięknie odnowiony kościół Krzyża Świętego, w którym znajduje się kaplica Kochanowskich i krypta z prochami poety. Obok kościoła od niedawna działa Centrum Jana Kochanowskiego, które również obejrzeliśmy. Następnie udaliśmy się do Puław na obiad.

Wizyta w Czarnolesie wywarła na nas niezapomniane wrażenie.

Wrócimy tam na pewno!

Anna Kręcisz-Rola

Elżbieta Jóźwicka


 

» Rajd rowerowy klas I gimnazjum - Solec- Bałtów

(20 - 21. 09. 2012 r.)

 

» Rajd rowerowy - Żmijowiska (11. 09. 2012 r.)

 

» Wycieczka: Pieniny - Tatry (30. 05 - 01. 06. 2012 r.)


 

» Rajd rowerowy (22 - 23. 09. 2011 r.)

Kluczkowice – Opole Lub. – Poniatowa – Kraczewice - Wojciechów – Nałęczów –

Wąwolnica– Kębło- Karczmiska – Pomorze – Opole Lub. – Kluczkowice.

 

 

» Rajd rowerowy (26 - 27 maj 2011 r.)

Kluczkowice – Solec n. Wisłą – Bałtów – Solec n. Wisłą -

Trzciniec – Chodlik – Pomorze – Opole Lub. – Kluczkowice

 

 

» Rajd rowerowy (czerwiec 2011 r.)

Kluczkowice - Piotrawin - Kluczkowice

 

 

» Wycieczka:

Kraków, Oświęcim Tatry Polskie i Słowackie

(31 maj - 3 czerwiec 2010 r.)

 

 

 

» Wycieczka:

Grunwald, Malbork, Sobieszewo,Gdańsk, Sopot,

Gdynia, Hel, Frombork, Gierłoż.

(28 wrzesień - 1 październik 2010 r.)

Wycieczka nad morze zapowiadała się bardzo interesująco. W planie uwzględniono zwiedzanie arcyciekawych obiektów. Przygoda zaczęła się o godzinie 4. 00 przed budynkiem naszej szkoły. Pełne napięcia i niecierpliwości rozmowy uczniów przerwał nagle warkot autobusu. Zajęliśmy miejsca i wyruszyliśmy w drogę. Podróż upłynęła nam bardzo szybko. Dotarliśmy do celu. Po wyjściu z autokaru naszym oczom ukazał się rozległy, malowniczy krajobraz, pól bitwy pod Grunwaldem. Następnie pojechaliśmy obejrzeć legendarną siedzibę Zakonu Krzyżaków. Zamek zrobił na nas ogromne wrażenie. Uwieńczeniem tego dnia pełnego emocji był przejazd do miejsca zakwaterowania.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Gdańsku. Zobaczyliśmy strażnicę i pomnik na Westerplatte. Wysłuchaliśmy koncertu w Katedrze w Oliwskiej. Byliśmy w Stoczni Gdańskiej gdzie zwiedziliśmy słynną salę BHP, gdzie doszło do podpisania porozumień rządu ze strajkującymi robotnikami. Zwiedziliśmy wystawę „Droga do wolności” gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia jak wyglądało życie naszych rodziców i dziadków za czasów tzw. komuny, oraz jaką rolę odegrała Polska w walce o wolność w innych krajach Europy. Odbyliśmy również spacer po gdańskiej „starówce” poznając jej zabytki i wyjątkowy klimat. Rozrywkę wieczorem zapewnili nam nasi drodzy opiekunowie, zabierając nas na przechadzkę po plaży w świetle gwiazd.

Plan trzeciego dnia wycieczki wypełniony był po brzegi. Czekała nas masa atrakcji. Niektórzy jeszcze przed śniadaniem udali się na plażę w celu poszukiwania bursztynu wyrzuconego przez falę sztormową. Przed południem zwiedziliśmy fokarium na Helu. Nasz zachwyt wzbudziły również zabytki na wodzie - ORP „Błyskawica” i żaglowiec „Dar Pomorza” Dla większości największe wrażenie zrobiło Akwarium Morskie w Gdyni. Na koniec dnia spacerowaliśmy w Sopocie po najdłuższym w Europie molo. Wieczorem po kolacji udaliśmy się na upragniony sen. Ci, co nie mogli spać mieli okazję z p. Goliszkiem zaobserwować Wielki i Mały Wóz, Gwiazdę Polarną i Wenus oraz rodzinę dzików, która odwiedzała nas każdej nocy.

Ostatni dzień naszej wyprawy zaczęliśmy od pakowania bagaży. Tuż po śniadaniu, w pełni gotowi wyruszyliśmy do Fromborka zobaczyć seans w planetarium. W Gierłoży zwiedzaliśmy „Wilczy Szaniec”, czyli siedzibę Hitlera. W tejże miejscowości posililiśmy się pysznym obiadem i wyruszyliśmy w kierunku Kluczkowic.

Ta wycieczka zostawi w pamięci każdego z nas trwały znak. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i zobaczyliśmy masę obiektów, które są związane z naszą historią i kulturą.

Ola Winiarz - klasa II B

» Wycieczka:

Wrocław - Karpacz - Praga - Szklarska Poręba - Walim.

(29. 09 - 2. 10. 2009 r.)

 

» Rajd rowerowy (wrzesień 2009 r.)

Kluczkowice - Kazimierz Dolny - Janowiec - Karczmiska - Pomorze - Kluczkowice

» Wycieczka:

Wrocław, Szklarska Poręba, Karpacz, Walim, Praga

(29 wrzesień - 2 październik 2009 r.)

» Kulig ( 8 styczeń 2010 r.)

» Wyjazd do Warszawy (kwiecień 2010 r.)

BelwederW drodze do Pałacu PrezydenckiegoPałac Prezydencki

 

 

English (United Kingdom)